GSD Holding, Marshall Adaları’nda şirket kurdu

İş insanı Mehmet Turgut Yılmaz’ın yönetim kurulu başkanı olduğu GSD Holding, sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklıklarından GSD Shipping, 5 bin dolar sermaye ile Marshall Adaları’nda Deniz Maritime isimli şirket kurduğunu duyurdu. Finans, denizcilik, enerji ve eğitim sektöründe faaliyet gösteren şirketten KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

“24 Nisan 2024 tarihli KAP açıklamasında; Şirketimizin sermayesinin tamamına sahip olduğu bağlı ortaklığı GSD Shipping B.V. bünyesinde bir adet kuru yük gemisi alımına ve alınacak geminin bağlı olacağı şirket yapılanmasının oluşturulmasına karar verildiği bilgisi paylaşılmıştır.

Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 24 Nisan 2024 tarihli kararı ile başlatılan işlemler doğrultusunda 1 USD nominal değerde 5.000 adet nama yazılı hisse karşılığı 5.000 USD ile iştirak etmek üzere, 5.000 USD sermaye ile Deniz Maritime Limited şirketi Marshall Adaları’nda kurulmuştur.”

Şirketin altı gemisi bulunurken, GSD Shipping B.V. sermayesinin %100’ü GSD Holding’e ait, Hollanda’da yerleşik bir şirket. GSD Shipping’in sahibi olduğu gemiler, GSD Marin şirketi eliyle doğrudan yönetilir, pazarlanır ve işletilir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir